Potrzebujesz naszej pomocy? phone 71 321 72 71 lub 71 321 72 70

  • AA

Aktualności

18.09.2020

MPK zaprasza do swoich zajezdni. Moc atrakcji

Bezpłatne przejażdżki zabytkowymi tramwajami, nauka jazdy tramwajem Skoda, zwiedzanie zajezdni, szczypta historii, muzyka na żywo, do tego food trucki, gadżety i wiele innych atrakcji – tak zapowiada się Dzień Otwarty MPK Wrocław, a to wszystko przy zachowaniu rygorów związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. Dzień Otwarty MPK ruszy o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00.

Zobacz więcej
27.08.2020

MPK, policja i straż miejska zaostrzają kontrole

Wspólnie z policją i strażą miejską kontrolerzy biletów MPK egzekwują obowiązek zasłaniania nosa i ust w pojazdach komunikacji miejskiej. Zbliża się 1 września i kontroli będzie więcej. Policja przy tym ostrzega - przestaniemy pobłażać i przymykać oko. Pandemia to zbyt poważna sprawa, zwłaszcza w obliczu powrotu dzieci do szkół.

Zobacz więcej
25.08.2020

Wskrzeszenie komunikacji, spoliczkowany Drobner i niebieska farba z Krakowa

O burzliwych początkach powojennej komunikacji miejskiej we Wrocławiu, cudzie wskrzeszenia tramwajów oraz o tym, dlaczego stały się niebieskie, opowiada Andrzej Baworowski, który dba o historyczne dziedzictwo MPK Wrocław. Przeczesuje archiwa, stara się zgromadzić jak najwięcej informacji, zdjęć i innych materiałów związanych z funkcjonowaniem MPK.

Zobacz więcej
25.08.2020

Stadion Wrocław z nową zapowiedzią przystanków

O przystanku ZOO pasażerów wrocławskiego MPK informuje lew wraz z gromadą 13 innych zwierząt, o Uniwersytecie Wrocławskim profesor Jan Miodek, a o teatrze Capitol sami śpiewający aktorzy tej instytucji. Pora na kolejną śpiewaną zapowiedź. Tym razem nie solo! Śpiewa zdecydowanie większe grono. Na Stadion Wrocław zapraszają pasażerów MPK sami kibice wrocławskiej drużyny.

Zobacz więcej
24.08.2020

Stawiasz automaty vendingowe? Mamy dla Ciebie propozycję!

Będziesz mógł postawić je na naszych zajezdniach oraz w naszej siedzibie przy ulicy Prusa. MPK Wrocław ruszył z konkursem, w którym wyłoni nowego najemcę powierzchni pod automaty vendingowe.

Zobacz więcej
20.08.2020

Świętujemy 75-lecie pierwszej powojennej linii tramwajowej!

Takiego przejazdu jeszcze nie było – w środku nocy zabytkowymi tramwajami! MPK przeniesie wrocławian o 75 lat wstecz! Do 22 sierpnia 1945 roku, gdy odbył się pierwszy kurs tramwaju w powojennym Wrocławiu. Na pokładzie tramwajów znajdzie się 80 wrocławian.

Zobacz więcej
18.08.2020

MPK żegna plastikowe butelki i przechodzi na kranówkę

230.000 butelek czyli 38 tysięcy zgrzewek co daje około 5 ton plastiku – tyle co roku „produkowało” wrocławskie MPK. Koniec z tym! Dzięki porozumieniu z MPWiK motorniczy i kierowcy od dziś piją świeżą, zimną a nawet gazowaną wodę z kranu dostępną nie tylko na każdej zajezdni ale też na pętlach czy krańcówkach. W każdej ilości.

Zobacz więcej
11.08.2020

BOP i Kasa MPK nieczynne 14 sierpnia

Biuro Obsługi Pasażera oraz Kasa MPK znajdujące się w budynku przy ulicy Bolesława Prusa 75-79 będą nieczynne 14 sierpnia (piątek) w zamian za święto przypadające 15 sierpnia (sobota) na dzień wolny od pracy.

Zobacz więcej
10.08.2020

MPK Wrocław otworzyło szkołę dla kierowców

A gdyby tak nauczyć się jeździć autobusem. I zostać jego zawodowym wrocławskim kierowcą? Wrocławski przewoźnik ruszył dziś z pierwszymi zajęciami w swoim nowo otwartym Ośrodku Szkolenia Kierowców. Dzięki niemu, MPK Wrocław będzie szkolić przyszłych kierowców autobusów dokładniej, ponieważ już od początku zaznajomi ich z realiami pracy we Wrocławiu. Przewoźnik położy również dodatkowy nacisk na kurs pierwszej pomocy.

Zobacz więcej
10.08.2020

MPK zapowiada przystanki po angielsku

Terry Clark-Ward to londyńczyk, który od 20 lat mieszka we Wrocławiu. Będzie nowym – anglojęzycznym głosem wrocławskiego MPK – już dziś można go usłyszeć w tramwajach i autobusach. MPK rozszerzy także listę przystanków tłumaczonych na angielski oraz koryguje istniejące nazwy nastawiając się mocniej na turystów.

Zobacz więcej
06.08.2020

Ruch tramwajowy wraca na pl. Orląt Lwowskich

Po niespełna 9 miesiącach prac (8 sierpnia) ruch tramwajowy wraca na pl. Orląt Lwowskich – tym samym oddany do użytku zostaje fragment, od którego zaczęła się budowa TAT na Nowy Dwór.

Zobacz więcej
31.07.2020

Te lokale mogą być twoje!

Trzy budynki MPK czekają na nowego właściciela. Spółka ogłosiła konkursy na dzierżawę trzech lokali handlowo-usługowych. Na zagospodarowanie czeka: 9,92 m2, 18,25 m2 i 33,32 m2.

Zobacz więcej